top of page

SIKÇA SORULAN SORULAR

Aklınızda Soru İşareti Kalmasın

En sık karşılaştığım sorulara verdiğim yanıtları aşağıda bulabilirsiniz. Sunduğum hizmetler ve danışanlarımın hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için neler yapabildiğim hakkında daha fazla bilgi almak için okumaya devam edin. Aradığınız yanıtı bulamadığınızı düşünüyorsanız daha fazla bilgi için benimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Koçlukla ilgilenen kişilerle görüşmek beni her zaman mutlu eder.

PROFESYONEL KOÇLUK NEDİR?

ICF tarafından koçluk, günümüzün belirsiz ve karmaşık ortamlarında özellikle önemli olan, kişisel ve mesleki potansiyeli en üst düzeye çıkarmak için ilham veren, düşünmeye teşvik eden ve yaratıcı bir süreçte müşteri ile ortaklık ilişkisi olarak tanımlanmaktadır.

 

Koçlar her müşteriyi kendi hayatlarında ve çalışmalarında uzman olarak kabul eder ve her müşterinin yaratıcı, becerikli ve bütün olduğuna inanırlar. Profesyonel bir koçluk ilişkisi, koçluk sürecindeki tarafların sorumluluklarını belirten bir anlaşmayı kapsar.

 

Koçluk, bireylere ve ekiplere odaklanır. Yetkinlik, karar verme ve yaşam kalitesini arttırmak için alternatif yollar görmelerine ve test etmelerine yardımcı olur. Koçluk, müşterinin kendi kaynaklarına güvenen profesyonel ve kişisel gelişim alanındaki faaliyetlerdir. Profesyonel bir koç, müşterilerin performanslarını iyileştirmelerine veya kişisel gelişimlerini arttırmalarına ya da kendi hedeflerini ve bunu yapma yollarını seçmelerine hizmet eden uzman olarak tanımlanabilir.

TANIŞMA SEANSI İÇİN RANDEVU ALABİLİR MİYİM?

Koçluk seansına başlamadan önce danışan ile "Kimya Görüşmesi" adı verilen kısa bir görüşme yapılır. Bu görüşmede Koç, danışana Koçluk metodolojisi ve hangi konularda hizmet verebileceğine dair bilgi aktarır. Bu görüşme sonrasında her iki taraf için de uygun olduğu takdirde seans için randevu verilir ve akabinde koçluk seansı gerçekleşir. 

MÜŞTERİ NE, DANIŞAN NE?

’Koçluk’’ kelime anlamı ingilizcede ‘’COACHING’’ den geliyor. Ulaşımda, birini bir yerden alıp bir yere götürmek anlamına gelir. Günümüzde, bütün dünyada koçluk, insanları, hayatlarında değişim yaratmak için bulundukları yerden ileriye, ulaşmak istedikleri yere gitmelerine yardım etmek anlamında kullanılıyor. Kişisel gelişimde, Koçluk hizmeti verene ‘’Coach – Koç’’, koçluk hizmeti alana ‘’Coachee‘’ deniyor. Biz Türkçe’de yaygın şekliyle ‘’Danışan’’ veya ‘’Müşteri’’ olarak kullanıyoruz.

SPİRİTÜEL KOÇLUK NEDİR?

Spiritüel Koçlar ise; Yaşamın koçu haline gelen ve danışanlara aldığı eğitimler sonucu koçluk yapabilen profesyonellere, ruhsal açıdan ilerlemeleri için rehberlik eden bir çalışma koludur. Spiritüel Yaşam Koçluğu kişinin arzu ettiği başarıya,sağlığa, paraya, mutluluğa, huzura kısacası arzu ettiği duruma ve kaynaklara ulaşmasını ,kişinin sadece dünyevi değil aynı zamanda ruhsal hayat amacına da uygun seçimler yapmasına yardımcı olur. Kendine güven ve şefkati açığa çıkarmak için bir rehber görevi görürler.

SPİRİTÜEL KOÇLUKTA BAŞLICA ÇALIŞMA ALANLARI NELERDİR?

Yargıları serbest bırakma ve kendi kendine olumsuz konuşmayı durdurma
Olumlu bir zihniyete geçiş
Gerçek amacınızı anlamak
Mutluluğa giden iç blokajlarınızı ortaya çıkarmak
Kendi maneviyatınızı keşfetmek
Gerçekte kim olduğunuzu anlamak
Sezginizi dinlemeyi öğrenmek
Geçmiş yaraları iyileştirmek
Hayatta ne istediğinizi tezahür ettirmek

ÜCRETLERİNİZ NEDİR?

Ücretlerimizi hizmetlerimiz kategorisinden inceleyebilirsiniz.

bottom of page